Przygotowania

Czyli jak prawidłowo przygotować pupila do zabiegu

1. Pupil musi być na czczo, ostatni posiłek maksymalnie 8 godzin przed badaniem. Dostęp do wody bez zmian – nie ma ona wpływu na badanie.

2. Jeśli pupil jest agresywny lub wyjątkowo strachliwy, prosimy o poinformowanie nas o tym – w skrajnych przypadkach możemy dobrać lek uspokajający na czas pobrania.

3. Pamiętajmy o zważeniu pupila w domu lub w przychodni przed zabiegiem.

W przypadku braku pewności co do czasu ostatniego posiłku zwierzaka, nie warto ryzykować, ponieważ ma to ogromny wpływ na wyniki, w takiej sytuacji prosimy o kontakt i bez problemu przełożymy badanie na inny termin.

1. Pupil przed badaniem jamy brzusznej musi być na czczo, ostatni posiłek maksymalnie 8 godzin przed badaniem. Dostęp do wody bez zmian – nie ma ona wpływu na badanie.

2. Dzień przed badaniem oraz w dniu podania podajemy środek ułatwiający usuwanie gazów z organizmu jak np. Espumisan (2 kapsułki na 10kg masy ciała, 24, 12 i 2 godziny przed zabiegiem).

3. W przypadku badania pęcherza moczowego koniecznie jest jego wypełnienie – pilnujmy, aby pupil nie oddawał moczu pewien czas przed badaniem.

1. Konieczna jest głodówka, ostatni posiłek maksymalnie 24 godzin przed zabiegiem.

2. Wodę odstawiamy przynajmniej 6 godzin przed zabiegiem.

3. Jeśli do badania koniecznie jest użycie kontrastu (siarczan baru), musi on zostać podany 24 godziny przed badaniem.

Nie zastosowanie się do zaleceń może prowadzić do uniemożliwienia badania.

1. Konieczna jest głodówka, ostatni posiłek maksymalnie 48 godzin przed zabiegiem. Woda bez zmian – nie ma wpływu na badanie.

2. Na 24 i 12 godzin przed zabiegiem należy wykonać lewatywę z ciepłej wody w domu.

3. Jeśli do badania koniecznie jest użycie kontrastu (siarczan baru), musi on zostać podany 48 godzin przed badanie.

4. W ostatniej dobie przed badaniem podajemy preparat np. Fortrans, rozpuszczając 1 saszetkę w litrze wody i podając do picia w ilości 25-30 ml na kg masy ciała.

1. Pupil musi być na czczo, ostatni posiłek maksymalnie 12 godzin przed zabiegiem.

2. Wodę odstawiamy 2 godziny przed zabiegiem.

3. Jeśli pupil należy do ras brachycefalicznych, np. buldożek, czy mops – ostatni posiłek podajemy maksymalnie 24 godziny przed zabiegiem (woda jak powyżej).

Nie zastosowanie się do zaleceń grozi między innymi dostaniem się pokarmu do tchawicy, zadławieniem pacjenta i niedrożnością dróg oddechowych. W przypadku braku pewności co do ostatniego posiłku/podania wody koniecznie należy poinformować o tym lekarza który podejmie decyzje o ewentualnym przełożeniu zabiegu.

Aby odzyskać dane logowania wprowadź poniższe dane, następnie wyślij prośbę. Postaram się skontaktować z Tobą tak szybko jak to możliwe